Wiosenna sesja studium o duszpasterstwie małżeństw

20/2/2018

Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1,15)

Bracia w kapłaństwie!

Ledwie skończyliśmy wizytę duszpasterską, ledwie rozpoczęły się ferie szkolne, a w kalendarzu przekroczyliśmy Środę Popielcową.

Serdecznie zapraszam do Krzeszowic na kolejną sesję studium formacji stałej. Odbędzie się ona w dniach 8-10 marca 2018 roku.

Tym razem będzie poświęcona małżeństwu i rodzinie. Z okazji pięćdziesiątej rocznicy ogłoszenia encykliki bł. Pawła VI Humanae Vitae

podejmiemy refleksję pt. Duszpasterstwo małżeństw w świetle przemian kulturowych.

Bardzo proszę, aby tak ustawić swoje plany (niewątpliwie ważne), aby dotrzeć do Krzeszowic, gdyż - tak jak jesienią - będzie tylko jeden

turnus. W sobotę spotkanie z Ks. Arcybiskupem.

Ks. Mirosław Czapla

Boże Narodzenie 2017

26/12/2017

Boże Narodzenie 2017

Dzisiaj narodził nam się Zbawiciel, radujmy się, umiłowani! Nie ma miejsca na smutek, kiedy rodzi się życie; pierzchnął lęk przed zagładą śmierci, nastaje radość z obietnicy niekończącego się życia (św. Leon Wielki) Niech bliskość Boga obecnego w Dzieciątku napełnia nas pokojem. Niech św Józef będzie nam, kapłanom, wzorem towarzyszenia Jezusowi w domu, aby był Boży, w świątyni, aby uświęcała, i pośród ludzi, aby budować bezpieczne relacje.

Z modlitwą

Ks. Mirosław Czapla