do zobaczenia i dyskusji

Po poszukiwaniach filmów ciekawych i pożytecznych, ukazują się dwie drogi, filmy do zobaczenia, nie budzące wątpliwości ale za to mogące być pomocą w budowaniu wiary i pogłębianiu życia chrześcijańskiego i filmy do dyskusji, również pożyteczne ale wymagające zastanowienia, może komentarza...

Proszę o opinie. Pomogą one w doborze następnych filmów...

/administrator/

Księżniczka czy rycerz- ideał czy przeżytek - czyli dyskusja o rolach i godności kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie. Rejestracja Debaty Walentynkowej 2013, zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Zaproszeni goście: dr Jadwiga Pulikowska - doradca rodzinny, dr Iwona Przybył - socjolog, Tomasz Budzyński - wokalista zespołu Armia i 2Tm2,3 oraz ks. Sławomir Kostrzewa - asystent Ruchu Czystych Serc, absolwent kulturoznawstwa. Debata odbyła się 27 lutego 2013 roku w Poznaniu, prowadzenie debaty: dr Katarzyna Zagórska, radio Emaus.

do zobaczenia   do dyskusji

ks. Mirosław Mikulski "O mszy świętej"

Doświadczony kapłan opowiada jak przeżywać dobrze mszę świętą. Niby nic nowego, ale piękny przykład pobożności,

 

ks. Sergiusz Orzeszko "Czym jest zło gdy go niewidać"

Młody kapłan o swoim nawróceniu i o swoim życiu przed nawróceniem.

Ks. Mikulski urodził się 26 czerwca 1937 roku w Parznicach w diecezji radomskiej. Wyświęcony został na kapłana przez kard. Stefana Wyszyńskiego 20 maja 1962 roku. Przez wiele lat był duszpasterzem sportowców i do dziś tę grupę obejmują swoją szczególną troską, m.in. organizując dla młodzieży turnieje piłkarskie i tenisa stołowego.

Od 1996 do 2006 r. ks. Mirosław Mikulski był proboszczem parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości. Obecnie jest rezydentem w parafii MB Częstochowskiej w Józefowie koło Otwocka.

  Ks. Sergiusz Orzeszko, ur. 16 lipca 1976 w Wołomine. Losy rodzinne sprawiły, że pierwsze dwadzieścia lat swojego życia spędził w krajach Europy zachodniej. Ukończył studia paramedyczne na AWF w Warszawie jako fizjoterapeuta ze znaczącym stażem zawodowym w Polsce i w rzymskiej klinikce wyspecjalizowanej w traumatologii stawu kolanowego. W roku 2003 został przyjęty do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Cztery lata później za aprobatą przełożonych wstąpił do Instytutu Dobrego Pasterza. Dalsze studia odbył we Francji oraz w Rzymie na uniwersytecie św. Krzyża na wydziale teologii moralnej (II cykl). Wyświęcony na diakona 25 lipca 2011 r. przez kard. Castrillon-Hoyosa w Bordeaux, ostatecznie otrzymał sakrament święceń kapłańskich 11 lutego 2012 roku z rąk J.E. Biskupa Athansiusa Schneidera w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Courtalian (diecezja Chartres). Ksiądz Sergiusz został skierowany do pracy duszpasterskiej w Polsce.

 

 

Nowa sekcja